اطلاعیه در پیوند با جلوگیری از برگزاری جلسۀ کانون نویسندگان ایران

Spread the love
Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page

arm

اطلاعیه

 

هم میهنان! مردم آزاده جهان!

روند فرهنگ ستیزی و قلم شکنی ِ رژیم جمهوری اسلامی سویه ها و گستره هائی هردَم فزاینده تر وفراگیرتر می یابد. جلوگیری ازبرگزاری جلسه ها و برنامه های کانون نویسندگان ایران یکی از عرصه ها و گستره هائی ست که از سوی این رژیم بارها و بارها اِعمال شده است، اقدامی که بیش از هر چیز ابعاد وحشت این رژیم را از آزادی به نمایش می گذارد .

در تازه ترین اقدام تجاوزکارانه به حقوق اهل قلم، رژیم جمهوری اسلامی مانع برگزاری نشست ادبی ای که به موضوع ” عصرترجمه” اختصاص داشت، شده است. این نشست ادبی کانون نویسندگان ایران بنا بود روز سه شنبه ۱۶ دی ماه باحضور و سخنرانی بابک احمدی، احمد پوری، ناصر زرافشان، فرزانه طاهری، علی عبداللهی و حسن مرتضوی در منزل یکی از اعضاء کانون برگزار شود. بربنیان روش و منش شناخته شده ی جمهوری اسلامی، که ارعاب و تهدید گوهره ی آن است، این بار هم عوامل وزارت اطلاعات میزبان برگزاری این نشست را احضار و وی را تهدید کرد که جلسه را لغو کند، در غیراین صورت نیروی انتظامی مداخله خواهد کرد.

این اقدام ضد فرهنگی سبب شد تا کمیسیون فرهنگی کانون نویسندگان ایران که سازمانده و بر گزار کننده این نشست بود، ضمن پوزش از سخنرانان جلسه، با خبررسانی به سایر اعضا و دوستداران، برگزاری جلسه را منتفی شده اعلام کند.

کانون نویسندگان ایران “در تبعید” با تکیه به منشور خود دردفاع بدون حصر و استثنا از آزادی اندیشه، بیان و قلم ،این اقدام فرهنگ ستیزانه حکومت سانسور را محکوم می کند وهمه نویسندگان و هنرمندان و نهادها و شخصیت های فرهنگی و حقوق بشری را، در مقیاس ملی و بین المللی فرامی خواند تا ازحق فعالیت کانون نویسندگان ایران حمایت کنند و فشارروز افزون اطلاعاتی و امنیتی را بر روی دست اند کاران کانون وسایر اهل قلم آزاداندیش و آزادیخواه میهنمان محکوم کنند. بی گمان افشا و محکوم کردن سیاست های ضد فرهنگیِ رژیم جمهوری اسلامی وعوامل سرکوبگر آن وظیفه همه آنهایی است که برای آزادی و علیه سانسور و اختناق مبارزه می کنند.

 

کانون نویسندگان ایران ” در تبعید”

هفدهم دی ماه ۱۳۹۳/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *