سه شعر و چند طنز سیاسی از/ حمیدرضا رحیمی

Spread the love

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

سه شعر

مجادله

راستی این کودک،

که برف هم دیگر،

برموهایش نشسته است،

کی می خواهد

بزرگ شود؟!،

و بفهمد که آفتاب تموز هم،

دیگر نمی تواند،

برف موهایش را آب ،

و به چشمه ای هدایت کند

که خاطراتی روشن

در آن شناورند؟

باری- بهتر نیست آیا

که با تابلوها آشتی کنم

و با خاطراتی بیامیزم،

که برای همیشه بر بوم

حک شده اند ؟

۲۲ جون ۰۱۷

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

آواز در مه

خواننده ای بزرگ

از جعبه ای کوچک

یکی ازغصّه های قدیمی مرا می خواند

و من ،آرام

چشمان خسته ام را

با ودکا می شویم.!

***

آنک

ابر باردار شمال را می بینم

که در آسمان غریب این شهر

به دنبال خزری می گردد

که در کوچه باغ هایِ بارانیِ ذهنِ من

گم شده است…

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

رنگ این روزها

با حرفهای رنگین ات ،

همین دیروز،

سرخوشانه قدم می زدم

که ناگهان،

باران گرفت؛

و رنگ حرف هایت را،

در چشم برهمزدنی،

آب بُرد …!

۸ جون ۰۱۷

http://www.hazl.com/entesharatmain.htm

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

 

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی
www.hazl.com

جایگزین

فدوی در خبرها دید که :

«آیت‌الله مایک» مدیر جدید بخش ایران در سازمان سیا

و در ادامه ی خبر بهجت اثر:

– ترامپ یک جاسوس حرفه‌ای را به عنوان مدیر جدید بخش ایران در سازمان سیا آمریکا منصوب کرده.- اطلاعات زیادی از او در دست نیست، اما گفته می‎شود مجری بسیار خوبی برای پیشبرد برنامه‌های هوشمند سیاسی است.او را با القابی چون «پرنس دارک» و «آیت‌الله مایک» می‌شناسند. او این القاب را زمانی کسب کرد که افسر سازمان اطلاعات مرکزی برای شکار اسامه‌بن‌لادن و کارزار حمله‌ی هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی بود. عملیاتی که موجب مرگ هزاران نفر از شبه‌نظامیان اسلام‌گرا و همچنین صدها غیرنظامی شد. مایکل دی‌آندرا  سال‌ها  پیش به اسلام گروید. /کیهان لندن

بهر روی،  فدوی حرفی ندارد لکن ناگزیر به ذکر این مصیبت نیز هست که  آیت‌الله مایک» به گرد نعلین آیت‌الله مارمولک هم، نمی رسد !… از فدوی گفتن!

۹ می ۰۱۷

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

از مشترکات

فدوی در مرور خبرها ی برونمرزی دریافت که اشتراکات فی مابین ما و برادران چینی مؤمن ومُلحدمان، یکی دو تا نیست و حتا به حوزه ی ذائقه نیز سرایت کرده است،اینهم سند مصور و منگوله دارش:

کباب تمساح! غذای محبوب مردم چین

یکی از غذاهای عجیب مردمان چین، کباب تمساح می‌باشد که بسیار هم پرطرفدار است

.

اتفاقاً مردم ایران سابق هم همینطور،  لکن نوع “یزدی” اش را بیشتر دوست می دارند !

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

آسیب شناسی ظهور

فدوی هربار یادش می رود که شمارامام زمانهای موجود(عج) اعم از سابق، لاحق و حاضر را یادداشت  و آمار آنرا بقول عوام just in case در گوشه ای نگهدارد ؛لکن نمی شود و  فلذا اینک دیگر حسابش از دست اش دررفته ! و از دقت علمی لآزم،مع الاسف چندان برخوردار نیست .گفتن ندارد که بقول عوام ،”کردیت”نخستین امام زمانها(عج) از آنِ حضرات خودمان است که در آن ،برادران در جبهه ی جنگ حضرت امام(ل) و صدام حسین(ع) جولان می دادند که همگان لابد بیاد دارند. واپسین مورد در همین راستا که دستگاه زلزله نگار فدوی ثبت کرده ،بنقل از العربیه،از این قرار است:

یک روحانی مصری ادعا کرده که او «مهدی موعود» است.«تمام شیعیان، سنی‌ها و همه انسانها باید با من بیعت کنند این روحانی که محمد عبدالله نصر نام دارد و در مصر به الشیخ «میزو» معروف است در صفحه فیس بوک خود با انتشار بیانیه‌ای ادعا کرد که او «مهدی موعود» است که قرار است زمین را مملو از عدالت بکند. وی سپس حدیث، عَبْدِ اللَّهِ بن مسعود به نقل از پیامبر اسلام که گفته است اگر تنها یک روز از دنیا باقی بماند کسی که نام او مانند نام من است ونام پدرش نیر مانند نام پدرم است، ظهور خواهد کرد و دنیا را پر از عدل خواهد کرد. «لَوْ لَمْ یَبْقَ مِنَ الدُّنْیَا إِلَّا یَوْمٌ لَطَوَّلَ اللَّهُ ذَلِکَ الْیَوْمَ حَتَّى یَبْعَثَ فِیهِ رَجُلًا مِنِّی – أَوْ : مِنْ أَهْلِ بَیْتِی – یُوَاطِئُ اسْمُهُ اسْمِی، وَاسْمُ أَبِیهِ اسْمُ أَبِی ، یَمْلَأُ الْأَرْضَ قِسْطًاً، وَعَدْلًا کَمَا مُلِئَتْ ظلْمًا وَجَوْرًا را به عنوان دلیل حقیقت ادعای خود در بیانیه ذکر کرده است

و اما در باب آسیب شناسی ظهور، و اینکه چرا حضرت بیش از هزار و چهارصد سال است که برای ظهور این پا و آن پا کرده و منتظران ظهور از جمله فدوی را،همینطور ارّه به ماتحت رها فرموده ، بین علما شدیداً اختلاف افتاده است.گله ای از علما را عقیده بر آنست که ذغال خوب،یعنی دستگیریهای پی در پیِ امام زمانهای گوناگون در علت تأخیر در ظهور بی تأثیر نبوده است !(۱).در توضیح بیشتر عرض می کند که حضرت(عج) ،برای حصول اطمینان از اینکه در صورت ظهور، از هجمه ی جنود ظفر ورود مؤمنین در امان است،نخست شماری از  دَم قیچی های خود ، که به سربازان امام زمان(عج) معروف اند را به جهان فانی گسیل فرمود که مع الاسف یکی پس ازدیگری بازداشت شده اند!. (۲) و از همه بدتر:

غرب در پی دستگیری امام زمان است!/ احمدی نژاد- دویچه وله

خب، خوانندگان محترم ضدانقلاب،یک لحظه عمامه ی خود را قاضی کرده که اگرنستجیربالله جای حضرت(عج)بودند، در این آشفته بازاربگیر و ببندها،چه می کردند؟

باری- پاره ای دیگر از علما نیز بر این باورند که حضرت(عج)،قصوری در داستان ظهور نداشته و حتا به گزارش فرستاده ی فقهی فدوی ،بارها کوشیده که خود را از ته، به دهانه ی چاه کذائی برساند که بسیجیان محافظ چاه، معظم له(عج) را مع الاسف دو باره به تهِ چاه هُل داده اند!که گزارش منظوم این واقعه ی دردناک را فدوی بهنگام منتشر کرد. (۳) و سرانجام اینکه، مرجع تقلید فدوی ضاعف الله اشراقه ، فتاوی سایر حضرات آیات را مسموع ندانسته و در پاسخ استفتاء فدوی ِاشعار داشته است که تنها علت امتناع و جاخالی دادن معظم له(عج) از ظهور،سند مصور و منگوله دار زیراست (۴):

مدیرکل اداره ارشاد قزوین: دست‌کم چهل نفر از یاران امام زمان قزوینی هستند! / تقاطع- تیتر .

زیاده جسارت است

پی نوشت

———————

(۱) شخصی که مدعی امام زمان در دماوند بوده توسط ماموران پلیس امنیت نیروی انتظامی شناسایی و دستگیر شد.متهم با خودرویی که بر روی آن نوشته بود «امام زمان هستم» در سطح شهرستان دماوند می چرخید که توسط مأموران دستگیر شد. معاون دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند / عصر ایران/http://tehran.farsnews.com

(۲) یک منبع آگاه در گفتگو با قم فردا اعلام کرد که در یک ماهه گذشته بیش از ده نفر در قم با عنوان مدعین دروغین امام زمان در مسجد مقدس جمکران دستگیر شده اند

(۳) ن.ک. به  آرشیو هزل داتکام :    Jan. Monday 18th. 2010 /  www.hazl.com

(۴) ادامه ی خبر : “مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی” استان قزوین می‌گوید «از ۳۱۳ “یار” امام دوازدهم شیعیان، بیش از چهل نفر، قزوینی هستند !.به نوشته‌ی وب‌سایت محلی “پیام خرداد”، مهدی احمدی، در مراسم افتتاح یک نمایشگاه عکس مذهبی در قزوین گفت: «چند مدت پیش در حضور یکی از علمای قم بودم که ایشان می‌گفت خوشا به سعادت مردم قزوین که از سیصد و سیزده یار امام زمان، ۴۰ تا ۴۴ تن آن قزوینی هستند. خیلی رقم بالایی است.» !

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

ششم جمادی الجولای سنه ی ۲۰۱۷ ترسائی

کتبهالفقیر کمتر از قطمیر – فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *