طنز سیاسی / حمیدرضا رحیمی

 

طنز سیاسی

 

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های هفتگی

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

 

مقایسه و انصاف

خوانندگان محترم ضدانقلاب کم و بیش می دانند که فدوی با برادران ازهر نوع اش،میانه ای ندارد لکن پاره ای اوقات، همکاران رسانه ای هم دیگر خیلی مته به خشخاش گذاشته و به این زبان بستگان بقول عوام   hard time    می دهند(۱) .فی المثل به این تیتر نگاه کنید تا بعرض فدوی برسید:

رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح (۲) «یک ویلای ۱۰ هزار متری را در لواسان مصادره کرده است»! / نگام

ملاحظه کردید؟ خب حالا مسئلتن !

آیا شما خوانندگان محترم ضدانقلاب انتظار داشتید که هیکلی با آن عظمت،بیک ویلای مثلاَ صد متری، رضایت بدهد؟ معاذالله ! از اینها گذشته،:

مصرع

“گل شبدر چه کم از لاله قرمز دارد”؟

مراد فدوی آنست که حضرت شان از برادران لاریجانی ِ عراقی، که به اذن حضرت آقا (ضپ)(۳) مملکت را بین خود بالمناصفه تقسیم فرموده اند،چه کم دارد که نباید «یک ویلای ۱۰ هزار متری را در لواسان مصادره » فرماید؟ شما این بزرگوار را کیلوئی هم حساب کنید، به اندازه همه ی  برادران لاریجانی عراقی ست. خلاصه اینکه، درب دیزی اسلامی باز است، حیای گربه ی اسلامی کجا می رود؟

زیاده ایرادی نیست

۱۸ جون ۰۱۸ سانفرانسیسکو

پی نوشت

(۱) لطفا دشنام ندهید، خواهر- برادر خواننده،خوبیت ندارد!

(۲) گفته می شود که نامبرده دامپزشک است.با تقدیم احترام به دامپزشکان گرامی که دارند کار ارزنده و مفید خودشان را انجام می دهند،برادر فیروزآبادی را،ا اگربجای رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به  ریاست اصطبل آن نیرو می گماشتند، فدوی حرفی نداشت !

(۳)ضپ: مستخرج از فرهنگستان فدوی، و به صیغه ی دعائی، مخفف ضاعف الله پُرستاته است!

——

سرلشکر فیروز آبادی و گروهبان گارسیا در یک مانور مشترک


 

پنج قلاده  برادران لاریجانی عراقی

************************

اطلاعیه مهم

به دنبال شکوفائی بیش از حد اقتصاد در حکومت داعش درونمرزی(جمهوری اسلامی- م) و بهبود چشمگیر وضع اقتصادی مردم، و سقوط دلار تا مرز هشت هزار تومان وجه رایج ممالک محروسه ی امام زمان(عج)، بانک مرکزی ایرانِ سابق ، با تأییدات خداوند متعال و با ابراز خرسندی بسیار، تغییر واحد پول کشور را طی اطلاعیه ای، به آگاهی عموم رساند. به موجب این اطلاعیه، واحد پول کشور از” ریال” به”کیلو” تغییر یافت! .

******************

از تئوری طنز فدوی

در شمارهء پیشین مکتوبات، فدوی از منظر خود پیرامون ” طنز تصویری” مبالغی سخن گفت که مراد وی از طنز تصویری، کاریکاتور نیست و کوتاه سخن، تصویری ست که طنز پرداز با افزودن چند کلمه یا عبارت، به آن معنای تازه ای می بخشد.بیکی دو  مستوره در این پیوند نگاه کنید:

در این شماره اما، از آنجا میان بُر زده و به اجمال و اختصار به گونه ای از طنز می پردازد که نویسنده ندارد! و خود بخود تولید و حداکثر به مدد ایهام ،درک می شود!..این هم یک مستورهء منگوله دار از این نوع طنز:

پیکر حجت الاسلام فاکر تشییع ‌شد!؟ جام جم آنلاین

 

 

 

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

۲۳ ژوئن المعذب سنه ی ۲۰۱۸ ترسائی

کتبهالفقیر کمتر از قطمیر – فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *