طنز سیاسی / حمیدرضا رحیمی

از میان مکتوبات فدوی

طنز نوشته های

حمیدرضا رحیمی

www.hazl.com

یک شهروند : داروی وارفارین”ضد انعقاد”  برای بیماران قلبی حتی در بحران ارزی سال ۹۰ مثل نقل و نبات در هر داروخانه‌ای بود. آن زمان از برجام هم خبری نبود ولی حالا پس از رفتن به سه داروخانه شبانه‌روزی و پاسخ منفی دریافت کردن، مجبور شدم به داروخانه ۱۳ آبان بروم! حال که ارز دولتی به قهوه‌خانه و گوشی تلفن همراه و سفر پاتایا داده می‌شود چرا باید این دارو در سطح تهران کمیاب باشد؟!

فدوی : مراتب با قید چندین فوریت و در شرایطی که بعلت ابتلا به لرزش قهرمانانه،شدیداً بحال ترّقص در آمده بودند، به شرف عرض خاک نعلین ملک پاسبان سپهر اقتدارشان رسید؛ بعدالتحیه والسلام و در پاسخ ،همینطور که قهوه ی قجرخاج پرستان(جام زهر-  م)را مزمزه  می فرمودند به فدوی دستور رسیدگی ،با اختیار تام (آتش به اختیار- م) صادر فرمودند. فدوی نیز مراتب را بیرحمانه پیگیری و مسؤلان محترم را نیابتاً گوشمالی داد و سرانجام دریافت که علت نایاب بودن داروی مذکور آن بوده است که مسؤلان مؤمن و متعهد،”ضد انعقاد ” را با “ضد انقلاب” عوضی گرفته اند،برادر شهروند!

جشن تولد

فدوی با ملاحظه خبری از دارالخرُافه،مدتی همینطور ارّه به ماتحت ماند! وی بخیل نیست و آنرا با خوانندگان محترم ضدانقلاب خود نیز، ذیلاً بقول عوام share می کند:

به مناسبت ایام ولادت امام رضا و حضرت معصومه علیهماالسلام، کیک ۶۰ متری در صحن جامع فاطمی حرم کریمه اهل بیت(س) تهیه و در میان زائران حرم مطهر توزیع شد./تیک

نگرانی فدوی اما آنست که تکلیف امام رضا (ع) و حضرت معصومه(س) موقع فوت کردن ۱۴۰۰ شمع روی کیک ۶۰ متری چه می شود؟!

زیاده مشکلی نیست..

۳۱ جولای ۰۱۸

تصحیح و پوزش

فدوی تاکنون می پنداشت که نمایندگان محترم حکومت در مجلس،فقط با تسبیح و انگشت بیست و یکم مبارک بازی می فرمایند!،مراتب بدینوسیله، با پوزش تصحیح می شود!

۲۸ جولای ۰۱۸

خبر بد !

شفقنا نوشت: در پی مشکلی که حین نماز مغرب و عشاء پنج شنبه شب برای حضرت آیت الله مکارم شیرازی پیش آمده بود، دفتر این مرجع تقلید شیعه اعلام کرد: الحمدلله حال عمومی معظم له خوب بوده و جای هیچ نگرانی نیست.!

۲۷ جولای ۰۱۸

طنز تصویری

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..

علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور

سوم آگست المزین سنه ی ۲۰۱۸ ترسائی

کتبهالفقیر کمتر از قطمیر – فدوی

تا درودی دیگر، بدرود

www.hazl.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *