طنزنوشته هایی از / حمیدرضا رحیمی

از میان مکتوبات فدوی
طنز نوشته های هفتگی
حمیدرضا رحیمی
www.hazl.com

شکسته نفسی
فدوی هیچ اشکالی دراین نمی بیند ،ویا راحت تربگوید که اصلاً کسر شأن اش هم نمی شود که به تکرار، اقرار و اعتراف کند که ازمؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم، بطورپیوسته و بسیار، آموخته و هنوز و همچنان نیز می آموزد (۱)
بیت
تا بدانجا رسید دانش من
که بدانم همی که نادانم!

باری به جرأت میتوان گفت که فدوی ازمعدود کسانی ست که مؤمنین را بلاواسطه درک و از دغدغه های خداپسندانه ی آنان آگاه است؛ (۲) بی سببی نیست که روی نگرانی های ایشان، از ماجرای حجاب گرفته تا تفکیک جنسیتی و غیره، شدیداً کار کرده و همواره کوشیده است که به شیوه ی خاج پرستان لعنه الله علیهم اجمعین،بخشی از راه حل باشد و نه مشکل؛ گفتن ندارد که در حوصله ی این مختصر نیست که فدوی به طرح های گوناگونی که برای رفع دعدغه های بی پایان مؤمنین طراحی کرده، حتا اشاره کند ؛ فلذا این مهم را به مجال و مقال دیگر، وا می نهد و فقط برای جوری جنس، یکی از تازه ترین نگرانیهای مؤمنین و مؤمنات کثرالله امثالهم را بشرح زیر،و البته به اجمال و اختصار، نقل و همزمان، چاره جوئی نیز
می کند:

چرا در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات از ورود دختران با مانتوهای جلوی باز (بدون دکمه) ممانعت به‌عمل نمی‌آید؟! محل کسب علم و دانش با خودنمایی‌های غیراخلاقی و غیرشرعی چه تناسبی دارد؟! / یک شهروند

باری فدوی در شرفیابی اخیر بحضور مراجع عالیقدر، مراتب را در فاصله ی دو قیلوله، با قید چندین فوریت و به ترتیب ریش، بعرض حضرات آیات عظام و حجج اسلام اعلی الله مقامهم اجمعین، که تازه از ورزش سنگین دوره کردن تسبیح و نیز بازی با انگشت بیست و یکم مبارک،فارغ شده بودند، رساند.. بزرگواران بعدالتحیه و السلام ،و دود کردن چند صد صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ع- س – ص- عج) و صدور چندین فقره آروغ ستاره دار توأم با سوت، دستجمعی فرمودند: اسسسب !.. فدوی عرض کرد: ببخشید؟ فرمودند که “اسسسب “به تکرار”س” ، ضمیمه ی آروغ است و مخفف آن زبانزد معروف است که می گوید : اسب حیوان نجیبی ست ! ..باری- فدوی پس از اندکی تأمل ،مراتب فوق را مجدداً به عرض رسانده استدعای تعیین تکلیف کرد ؛ مراجع عظام تقلید از سر لطف،قدری گوش فدوی را پیچانده و فرمودند : صلی و جلی، شما هم بلی برادر فدوی؟ باری سخن کوتاه، عالیجنابان سرانجام پیرامون پرسش فدوی ،به جماع (۳) رسیده و درپاسخ فرمودند:

بسمه تعالی-
لکن احوط آنست که نسوان ، مانتو جلو باز را بر عکس بپوشند، یعنی قسمت باز مانتو به پشت شان بیفتد که مؤمنین خیال کنند که نسوان نمی آیند ، بلکه دارند میروند ، برادر فدوی !
گفتن ندارد که فدوی خوشحال و خندان رخصت گرفت و بمنظور تهیه و تولید مانتو مورد نظر حضرات آیات عظام و حجج اسلام ضاعف الله اموالهم اجمعین،اقدام عاجل بعمل آورد ه رونمائی کرد که نمونه را در پی ملاحظه می کنید :


زیاده درزی نیست ..

 

بپایان آمد این جوهر،مطالب همچنان باقی !..
علی الله التکلان و هوُالمُستعان فی جمع امور
۱۸ فوریه المبارک از برجام الحرام سنه ی ۲۰۱۹ ترسائی
کتبهالفقیر کمتر از قطمیر – فدوی
تا درودی دیگر، بدرود

پی نوشت
(۱) لطفاً در همین آعاز مقال ،دشنام ندهید بلکه احوط آنست که دندان(اگر هنوز دارید) روی جگر(اگر هنوز نفروخته اید) بگذارید،و قدری تأمل کنید، خواهر- برادرخواننده!
(۲) لطفاً فحش ندهید، خواهر- برادر خواننده، خوبیت ندارد! اصلاً بشما چه مربوط است؟ در مملکت بحمدالله والمنه ،آزادی بیداد می کند و فدوی می خواهد از حق آزادی تعریف و تمجید از حضرات، که از انرژی هسته ای هم مسلم تراست،سوء استفاده ی بهینه کند؛بقول عوام ok
(۳) خدا بگویم این تایپیست سر بهوای هزل داتکام را چه کند که همه جای فدوی را با شاخ گاو مُدّ ظله العالی. درمی اندازد؛ لطفاً لغزش تایپی “جماع ” را ،به ” اجماع” اصلاح فرمائید، ممنون. اجرتان با گربه ی مرتضاعلی(ع) !

 

۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰

سه طنز تصویری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *