یک طنز سیاسی از / حمیدرضا رحیمی

طنز سیاسی
از میان مکتوبات فدوی
طنز نوشته های هفتگی
حمیدرضا رحیمی
www.hazl.com

آکادمی چفیه مالی ۲۹ /Academy award

 

هر آنکه بیخبر از فن خایه مالی شد
دچار زندگی پست و نان خالی شد
بهل بمیرند آن صاحبان عزت نفس
که پشت شان همه از بار غم هلالی شد
میرزاده عشقی

فدوی شدیداً مباهی ست که امروز،مؤمنینی که در بیست و نهمین جلسه ء آکادمی چفیه مالی (۱) ،به دریافت مدال درجه ی یک چفیه ی همایونی، که معادل نشان sir در انگلستان است،نائل شده اند را ،بشرح زیر معرفی کند،تا بعون الله به برخورداری ازمزایای شرعی آن مفتخر، وبه الطاف خفیهء مقام معظم رهبری( ضپ) (۲) مُستظهرباشند :

نوربخش- مشهد مقدس : در صحن و سرای رضوی و در زیر باران رحمت الهی زیباترین صحنه‌های پیوند امت با ولایت رقم خورد. رهبر معظم انقلاب نقشه راه سال جدید را ترسیم فرمودند و پیام ایستادگی و مقاومت ملت ایران در برابر توطئه‌های مستکبران عالم را به جهان اعلام فرمودند. حال بر همه مسئولان و ملت ایران و جبهه مقاومت است که فرمایش معظم‌له حضرت امام خامنه‌ای را نصب‌العین خود قرار دهند و به آن عمل کنند تا ثمرات آن را ببینند.

***
۳۹۴۹—۰۹۱۲ ، ۲۶۸۶—۰۹۱۳ : درود خداوند بر پاسداران جان‌برکف که هم در سنگر مقاومت و دفاع از حرم فعالند و هم در سنگر اقتصاد.

****

۲۷۰۳—-۰۲۱ : بهار امسال با میلاد امیرالمومنین علی‌ابن‌ابیطالب‌(ع) مزین شده بود. دعا می‌کنیم در سال ۹۸ صدق و عدالت کاملا بر کینه و دروغ غلبه کند. دعای دیگرمان برای هموطنان، خیر و برکت فراوان زیرسایه ولایت‌فقیه است.

***
۶۵۶۸—۰۹۱۲ : تصویر بشار اسد در آغوش رهبر معظم انقلاب نماد این حقیقت بود که نتیجه مقاومت، پیروزی است. البته پیروزی هم آسان به دست نمی‌آید باید سختی‌‌ها را تحمل کرد.

***

به درگاه احسن‌الخالقین سجده شکر به جا می‌آوریم که حضرت حق این‌چنین رهبری مدیر، حکیم، آگاه، زمان‌شناس، دشمن‌شناس، اشداء علی‌الکفار و رحماء بینهم، پدری مهربان و… برای ما ارزانی داشته است. خدایا تا ظهور دولت یار امام‌المسلمین ما را نگه دار! درود و سلام و صلوات خداوند بر امام خامنه‌ای عزیز!
۰۰۸۴—۰۹۱۱ و ۳۹۴۹—۰۹۱۲ و ۷۲۵۰—۰۹۱۹

***

: بهنوش بختیاری : توصیه می‌کنم که در مورد تغذیه حواس‌تان جمع باشد، گوشت هم کمتر بخورید. چه بهتر که گوشت گران شد زیرا که چیز خیلی خوبی نیست. هیچ خانواده‌ای شرمنده بچه‌اش نباشد و بگوید که چه بهتر گوشت نمی‌خورید.»/کافه سینما

یادآوری این نکته ی باریکتر ازمو(۳) نیز خالی از ضررنیست که علت اینکه اسامی برخی شرکت کنندگان درلیست بالا نیامده آن بوده است که آنان،بعضی امتیازات لازم دربرخی مراحل سرنوشت ساز ،بویژه “مالش قهرمانانه ” (۴) را،مع الاسف نیاورده اند؛لکن آکادمی ،حق بقول عوام appeal را برای ایندسته ازمؤمنین ،محفوظ می دارد.

والله الموفق والمعین
هیئت داوران آکادمی چفیه مالی (۵)


هیئت داوران آکادمی چفیه مالی

 

دانش آموخته ممتاز این دوره

پی نوشتها

۱- چفیه: (دستمال یزدی سابق- م) براین پایه، چفیه مالی نیز،همان خایه مالی سابق است!
۲-(ضپ) مستخرج از فرهنگستان فدوی، و مخفف ضاعف الله پرستاته ست
۳-بشرطی که زیر حجاب برترِ منتخبِ مقام معظم رهبری(چادر پر کلاغی) باشد- م
۴-حداقل ۲۵ مالش در دقیقه ! با تأیید مراجع عظام تقلید- تبصره ۲ بند ۱ آئین نامه ی داخلی آکادمی
۵- بموجب تبصره ی ۳ ماده ۳۵ آئین نامه ی مصوب بیت، هیئت داوران آکادمی چفیه مالی، هر چهل سال یکبار،به حُکم قناری انتخاب، و پس از توشیح مجتهدالزمان ملاذ الانام صاحب السیف و القلم والپیپ ،اعلیحضرت العظما سید علی(ع) خامنه ای ادامه الله پُرستاته ،به قیلوله مشغول می شوند . ذیلاً تصویر زمان جوانی هیئت داوران آکادمی منتخب بیت را ملاحظه می فرمایید. و من الله التوفیق
————————-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *