بیانیه کانون نویسندگان ایران «در تبعید» / در اعتراض به دستگیری سه تن از اعضای کانون نویسندگان ایران و در دفاع از آزادی بیان و قلم

بیانیه

چهار دهه دفاع از آزادی بیان و قلم
چهار دهه مقاومت و فریاد علیه سرکوب جامعه و فرهیخته‌گانش!

بنام قلم و بنام کانون نویسندگان ایران در تبعید، ما بار دیگر صدای آزادیخواهی خود را به گوش جهانیان فریاد کرده، و اعتراض خود را علیه تمامی ستمی که تا کنون بر ما و جامعه‌مان رفته، اعلام می کنیم.
حکومت جمهوری اسلامی، این تاول چرکین، هنوز دست از جان و هستی‌مان بر نداشته و همچنان پا بر نای و نفس ما می‌فشارد.
یاران ما رضا خندان(مهابادی)، بکتاش آبتین، و کیوان باژند همچنان دربندند و قداره بندان جهل آنان را به جرم نویسنده بودن و نوشتن شعر و داستانِ عشق در چنگال خود دارند.
حکومتی که تا کنون ارمغانی جز فلاکت ببار نیاورده، و اکنون خود نیز آگاه بر گریز عمومی از خویش است و آگاه بر جبهه‌ای که جامعه در برابر او برپا کرده تا در فرصتی جان به ستوه آمده‌اش را به میدان بیاورد.

انسان‌های آزاده، جان‌های شریف!
در مقام انسان و در هر مکانی، به تنهایی و یا در هموندی با هر نهاد اجتماعی، خروش و خشم همه ما رواست، و رواست که بر جهل و سرکوب چنین حکومتی که نه رحمی به انسان و سایر موجودات و طبیعت دارد، به هرگونه که ممکن باشد، دست یکدیگر را به همبستگی بفشاریم و صدایی رسا علیه چهار دهه سرکوب و سانسور و فقر و فلاکت برآوریم.
اکنون همه‌گان می‌دانند که این حکومت جز نابودی و سوء‌استفاده از هر کس و هر چیز و حتا طبیعت، نتوانسته کاری کند و تنها در دکه دین خود نشسته و با ابزار فریبی هزاران ساله به ویران‌گری خود ادامه می دهد. همواره صدای اعتراضی از گوشه‌ای برمی‌خیزد و جان شیفته‌ای زخم عریانش را به عنوان گواهی جدید به چشم جهان می‌نمایاند.
حکومت اسلامی با تمامی ابزارهای سرکوبش و تمامی عمال قداره‌بندش و با همه ترفندها، تا کنون نیز دیر پائیده و بدون همبستگی و عزمی جزم، دست از گلوگاه جامعه و عزیزان‌مان برنخواهد داشت.
بادا تا فریادمان در هر کوی و برزنی روان گردد و یاران دربندمان، همه نویسندگان، همه زنان فعال، همه کارگران، همه زندانیان سیاسی با هر عقیده و اندیشه، برای آزادی و آزادی‌پروری نوین و انسانی، رها شوند.

کانون نویسندگان ایران در تبعید
آگوست ۲۰۱۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *