نخستین فرهنگ مستقلِ «واژه‌های هم‌آوا»، برای نخستین بار در سوئد منتشر شد.

کانون فرهنگی اندیشه‌و‌قلم«سوئد»

 

روابط عمومی «کانون فرهنگی اندیشه‌وقلم(سوئد)» اعلام کرد: نخستین چاپِ فرهنگِ مستقلِ واژه‌های هم‌آوا در زبان فارسی، پس از سال‌ها کارِ یک‌نفره، توسط مسعود امینی«م. روان‌شید» شاعر، نویسنده و روزنامه‌نگارِ ساکن سوئد، در اکتبر ۲۰۲۰ ـ پاییز ۱۳۹۹ منتشر شد.

وی اعلام کرد: کارِ رسمی و جدی برای تدوین این کتاب را از سال ۱۳۸۴ در تهران آغاز و طی دو سالِ نخست، تقریبا استخوان‌بندی و مرحله‌ی نخستِ کار که یافتن، تطابق و معنا‌نویسیِ اولیه بود،به پایان رسید. دوسالِ نخست در عینِ شیرینی، طاقت‌فرسا‌ترین روزهای کار برای تدوین این کتاب بود؛ چنان که گاه کارِ روزانه‌ام به ۱۷ ساعت در روز می‌کشید. سال‌های بعد به تکمیل و ویرایشِ کتاب گذشته و از زمانی که ساکن سوئد شدم، تصمیم گرفتم تا برای هرچه کامل‌تر شدنِ کتاب، از شاهد‌مثال‌های بیشتری برای تفهیمِ موقعیت‌های واژه استفاده کنم، و البته پنهان نمی‌کنم که دو علتِ اصلی باعثِ تاخیر در انتشارِ این کتاب شدند: بیماری و وسواس‌های پدید آمده…

وی در پایان اعلام کرد: «فرهنگ واژه‌های هم‌آوا» نخستین و تنها واژه‌نامه‌ی مستقل در معرفی واژه‌های هم‌آوا است و تا پیش از آن، کتابی کامل و مستقل در این زمینه موجود منتشر نشده است.

قابل ذکر است کتاب «فرهنگ واژه‌های هم‌آوا» در ۳۵۰ صفحه و توسط «کانون فرهنگی اندیشه‌و‌قلم(سوئد)» منتشر و در حال حاضر تعدادِ محدودی از این کتاب در ایران برای علاقه‌مندان موجود است.

کلیه علاقه‌مندان به داشتنِ این کتاب در داخل و خارج از ایران می‌توانند با نشانی‌های زیر تماس بگیرند:

Pen.forening@gmail.com

و

m_ravanshid@yahoo.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *