بیانیه کانون نویسندگان ایران در تبعید در محکوم کردن احکام ناعادلانه برای کارگران نیشکر هفت تپه و اعضای تحریریه نشریه گام

بیانیه کانون نویسندگان ایران در تبعید  در محکوم کردن احکام ناعادلانه برای کارگران نیشکر هفت تپه و اعضای تحریریه نشریه گام

بیش  از  چهار دهه  حاکمیت جمهوری  اسلامی نتیجه ای  جز سرکوب آزادی بیان  و به بند کشیدن فعالین حقوق کارگران، زنان، معلمان، روزنامه‌نگاران و سرکوب و خفقان  در همه ی  اشکالِ فعالیت های  مدنی ،فرهنگی و اجتماعی نداشته است.از حذف و سانسور فیزیکی روشنفکران و نویسندگان و اعضای کانون نویسندگان از همان روزهای ابتدایی دست یازی حاکمان به قدرت، تا در ادامه ،کشتاربرنامه ریزی شده آنان درقتل های زنجیره ای، تا دستگیری‌ها و محکومیت‌های روزافزون کارگران معترض و فعالین زن.

چه بسیار افرادی که تنها  برای مطالبه حقوق ابتدایی خود با محکومیت های طولانی مدت در زندان به سر می برند.درحالی که جانیان و اختلاس گران و غارتگران جان و مال مردم آزادانه به چپاول خود ادامه می دهند.

در ادامه ی همین سرکوب ها ، دو تن از کارگردان شرکت نیشکر هفت تپه  وپنج تن از دیگر افرادی  که از این کارگران دفاع کرده اند و اخبار مربوط به آنان را بازتاب داده اند:اسماعیل بخشی ،سپیده قلیان،محمد خنیفر،امیرحسین محمدی فرد،ساناز الهیاری،عسل محمدی و امیر امیرقلی  ،در مجموع به بیش از یک قرن زندان محکوم شده اند.

بر هیچ انسان آگاهی فرمایشی بودن این دادگاه ها ،سست و بی اعتبار بودن اتهام های وارده واعترافات به زور شکنجه گرفته شده توسط دستگاه امنیتی پوشیده نیست. جمهوری اسلامی ثابت کرده است که برای خفه کردن صدای آزادی خواهان وسرکوب تشکل‌های کارگری و تحت فشار قراردادن نمایندگان آنان از هیچ اقدامی ولو غیر قانونی سرباز نمی زند. پرونده سازی و وارد کردن اتهامات جعلی از متداول ترین روش های سیستم امنیتی ایران برای سرکوب مخالفان و منتقدینش است.

کانون نویسندگان ایران  در تبعید در همنوایی با تشکل‌ها و اجتماعات دمکراتیک دیگر خواهان آزادی بی قید و شرط این افراد و فعالین در بند سایر تشکل‌ها و اصناف ،چون روزنامه نگاران و فعالین حقوق زنان و کارگران می باشد.

این کانون دستگیری و سرکوب هر یک از این افراد را  مصداق بارز بی عدالتی و سرکوب آزادی و نقض حقوق شهروندی و اعلامیه جهانی حقوق بشر می داند.

کانون نویسندگان ایران « در تبعید»

17.09.2019

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *